Управління нагріванням деталей з'єднань під збирання та розбирання
pdf (Русский)

Ключові слова

технологія збирання та розбирання
якість технологічних процесів
енергозбереження
індукційний нагрів

Як цитувати

Reznichenko , M., & Reznichenko , O. (2020). Управління нагріванням деталей з’єднань під збирання та розбирання. Машинобудування, (25), 121–130. https://doi.org/10.32820/2079-1747-2020-25-121-130

Анотація

У статті розглянуті питання управління індукційним нагріванням при складанні і розбиранні пресових з'єднань. Систематизовані схеми індукційного технологічного нагріву деталей для збирання і розбирання з'єднань, і запропонована нова схема нагріву, що забезпечує рівномірний розподіл температур по радіусу осесіметрічной деталі при її нагріванні під складання.
Запропоновано принципи побудови гнучких пристроїв індукційними нагрівачами на основі частотно-імпульсного методу і широтно-імпульсних перетворювачів з компенксаціей реактивної потужності і оптимізацією режимів роботи; визначено напрями розвитку керованих процесів частотно-імпульсного методу і широтно-імпульсного технологічного індукційного нагріву виробів з компенсованій реактивної потужністю.
Проведена конструкторсько-технологічна типізація індукційних нагрівачів по областям застосування - збірка, розбирання або складання та розбирання, конструкцій деталей, а так само запропоновано до використання управління по струму, дозволяє виконувати нагрів з високим коефіцієнтом потужності (cos ф до 0,6 - 0,7 ), що зменшує витрату електричної енергії.
Проведений аналіз показує, що проблема управління коефіцієнтом потужності індукційної установки тісно пов'язана з іншими її характерними показниками, зокрема область і діапазон застосування індукційного нагріву з його керованістю. Якщо вважати, що областю низькотемпературного нагріву є нагрів до 600 ° C, тобто коли не пройдена точка Кюрі для феромагнетиків, а до області високотемпературного нагріву віднести діапазон понад точки Кюрі, то виявиться, що в даному діапазоні затребуваність до управління нагріванням зростає, хоча б тому, що потрібно отримувати керовані джерела підвищеної частоти.

https://doi.org/10.32820/2079-1747-2020-25-121-130
pdf (Русский)