УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСУ РІЗАННЯ ПОЛІМЕРНИХ КОМПОЗИТІВ
pdf

Ключові слова

Волокнисті полімерні композитні матеріали
механічна оброб- ка
анізотропія
якість поверхневого шару

Як цитувати

Sychev , Y., & Malitskiy , I. (2020). УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСУ РІЗАННЯ ПОЛІМЕРНИХ КОМПОЗИТІВ. Машинобудування, (25), 62–69. https://doi.org/10.32820/2079-1747-2020-25-62-69

Анотація

В останні десятиліття темпи зростання виробництва композиційних матеріалів постійно зростають, в основному завдяки їх застосуванню в ракетній і авіакосмічній техніці.
Завдяки зниженню вартості, композиційні матеріали почали використовувати в інших галузях: хімічне машинобудування, медицина, транспорт, виробництво товарів народного споживання.
Не менш складним завданням є конструювання і механічна обробка виробів з композиційних матеріалів. Широке застосування волокнистих полімерних композиційних матеріалів стримується саме через проблеми забезпечення якості поверхневого шару при їх механічній обробці.
Проблеми пов'язані з тим, що відмінність пружних і міцнісних властивостей зв'язува- ча і наповнювача в композиційному матеріалі призводить до того, що під дією механічних сил і температури в поверхневому шарі матеріалу при різанні відбувається масовий розрив адгезійних зв'язків між волокнами і матрицею і руйнування поверхневого шару по поверхнях розділу структурних компонентів композиту. Це призводить до виникнення специфічного дефекту "Ворсистості" обробленої поверхні. Крім цього відбувається термомеханічне рест- руктурування полімерних складових композиту. Глибина дефектного шару при цьому може досягати 300 ... 500 мкм.
Вищезазначені дефекти поверхневого шару значно знижують експлуатаційні показники виробів з композиційних матеріалів - механічну міцність, твердість, вологопоглинання, діелектричні властивості і інші.
До теперішнього часу немає науково-обгрунтованих рекомендацій по механічній обробці композиційних матеріалів, що дозволяють уникнути руйнування поверхневого шару.

https://doi.org/10.32820/2079-1747-2020-25-62-69
pdf