Оптимізація структури і параметрів операції шліфування з урахуванням вимог за точністю обробки
pdf

Ключові слова

технологічна система
пружні переміщення
виходжування
шліфувальний круг
якість обробки
продуктивність обробки

Як цитувати

Novikov , F., & Ditinenko , S. (2020). Оптимізація структури і параметрів операції шліфування з урахуванням вимог за точністю обробки. Машинобудування, (25), 70–78. https://doi.org/10.32820/2079-1747-2020-25-70-78

Анотація

Розроблено аналітичні моделі для визначення продуктивності обробки та параметрів
операції круглого зовнішнього поздовжнього алмазного шліфування, що включає технологічні переходи чорнового шліфування і виходжування, з урахуванням величини пружного переміщення в технологічній системі, що виникає в технологічній системі на кожному переході. На їх основі проведено оптимізацію структури й параметрів даної операції шліфування за критерієм максимально можливої продуктивності з урахуванням обмеження за точністю обробки, що дозволило встановити оптимальне співвідношення припусків, які видаляються на переходах чорнового шліфування і виходжування.
Теоретично доведено, що оптимальною за структурою операцією шліфування, що забезпечує максимально можливу продуктивність з урахуванням обмеження за точністю обробки (обумовленою пружними переміщеннями, які виникають в технологічній системі при шліфуванні), є операція, що включає лише технологічний перехід виходжування. В цьому випадку весь припуск знімається на переході виходжування, а перехід чорнового шліфування відсутній. Для реалізації даної операції шліфування необхідно на початку обробки створити натяг в технологічній системі, рівний або кратний величині припуску, що знімається. З ціллю забезпечення високої ріжучої здатності алмазного круга на металевій зв'язці, яким здійснюється знімання припуску на операції шліфування, необхідно застосовувати періодичну елек- троерозійну правку, яка усуває засалювання круга та своєчасне видаляє з робочої поверхні круга затуплені алмазні зерна. Найбільш ефективним напрямком застосування запропонованого технічного рішення є технологічні операції круглого зовнішнього поздовжнього алмазного шліфування з недостатньо жорстким кріпленням оброблюваної деталі на верстаті.

https://doi.org/10.32820/2079-1747-2020-25-70-78
pdf