Анотація
В процесі виробництва машин, а також в ремонтних роботах необхідно робити поріз- ку заготовок з важко оброблюваних, в'язких матеріалів. В даний час цю операцію виконують на відрізних або звичайних токарних і фрезерних верстатах, а також на механічних пилах, з використанням ножівкових полотен, які швидко зношуються, ламаються і, тим самим, збільшуючи собівартість робіт. Найчастіше цим способом порізка взагалі неможлива через велику твердості або в'язкості матеріалу.
Порізка газо або електрозварювальних способом, ще більш дорожче і, в той же час, поверхня обробки поганої якості. Крім того, погіршується хіміко-фізичні властивості матеріалу на ділянці різу.
Відомі способи різання обертовими різцями, а саме «вихровий» метод нарізки різьблення вихрові методом нарізають різьблення, як із зовнішнім торканням різцями, так і з внутрішнім дотиком. Цей метод дозволяє проводити обробку заготовок з вуглецевої і легованих сталей. В тому числі, термо оброблених до твердості ИЯС 50, а так само з кольорових сплавів і чавуну.
Сутність цих методів однакова і полягає в тому, що різцеві головки з закріпленими в них різцями обертаються з великою частотою обертання, а обробляємая заготівка обертається і здійснює кругову подачу.
Недоліків відомих способів різання обертовими різцями є те, що виключають радіальну подачу глибинного врізання, що не дозволяє здійснити порізку заготовок
У статті дана методика швидкісного різання заготовок «вихровим» методом, що дозволяє здійснювати різ матеріалу будь-якої твердості та фізико-хімічних властивостей. Крім того різ виходить точним, якісним, а в разі потреби з потрібною формою і геометрією кромок різу.