Анотація
В статті розглянуто фактори, які впливають на динамічні навантаження при роботі механізму підйому вантажопідйомного крана.
Актуальність роботи міститься у тому що, дозволяє отримати розробку нових методів визначення напружено-деформованого стану канату, який намотується на крановий барабан. Напружено-деформований стан визначається розрахунковими та експериментальними методами у вигляді розподілу напружень, деформацій і переміщень в конструкції і є базою для оцінки статичної і динамічної міцності і ресурсу конструкцій на всіх етапах їх життєвого циклу.
В процесі роботи натягнення каната передається на всі дротинки або навіть пасма по- різному, при цьому напружений стан канату ускладнюється в декілька разів.
Оцінка натягнення канату при його згинанні по шківу або барабану є досить важливою, тому що вона визначає напружений стан та довговічність не тільки каната, але і блока та барабана.
Крім статичних навантажень необхідно визначати і динамічні фактори, які виникають при перехідних процесах роботи механізму підйому. Для розробки методики розрахунку зусиль, які виникають в підйомному канаті і відповідно і в стінці барабану необхідно проаналізувати всі фактори, які впливають на величину статичних і динамічних навантажень.
Питання впливу канатного барабану на величину динамічних зусиль, які виникають в канаті при роботі механізму підйому, не має конкретного дослідження, тому отримані в статті дані являються досить цікавими і своєчасними.